Twenty One Pilots

Twenty One Pilots

۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱: شکل‌گیری[ویرایش]
این گروه در سال ۲۰۰۹ در شهر کلمبوس، پایتخت ایالت اوهایو توسط تایلر جوزف، نیک توماس و کریس صالح که دوستان دانشگاهی بودند، شکل گرفت. تایلر اسم گروه را در حین مطالعهٔ آهنگ All My Sons (تمام پسران من) از آرتور میلر انتخاب کرد؛ که دربارهٔ مردی است که بعد از اینکه باعث مرگ بیست و یک خلبان در جنگ جهانی دوم شد، باید بهترین تصمیم را برای خانواده اش میگرفت، چون او آگاهانه بخاطر سود خودش، به آن‌ها قطعات معیوب فرستاد. تایلر گفت که این داستان که نشان از معضل اخلاقی دارد، الهامی برای اسم گروه بود.
در تاریخ 29 دسامبر 2009، آن‌ها اولین آلبوم غیررسمی شان را به نام Twenty One Pilots (بیست و یک خلبان) منتشر، و تور در ایالت اوهایو را آغاز کردند.
در سال ۲۰۱۰ گروه دو آهنگی که به‌طور رسمی منتشر نشده بودند را در حساب ساوند کلاود شان منتشر کردند، که شامل یک آهنگ رسمی به نام Time to Say Goodbye (وقت خداحافظیه) و کاوری از کرستینا پری به نام Jar of Hearts (لرزه ی قلب ها) بود.

در اواسط سال ۲۰۱۱ توماس و صالح گروه را ترک کردند. هر دوی آن‌ها یادداشت‌های خداحافظی در صفحهٔ رسمی فیسبوک شان پست کردند. سپس جاش، درامر سابق آهنگ House of Heroes (خانه ی قهرمانان) به تایلر پیوست.

۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲[ویرایش]
دومین آلبوم غیررسمی گروه، Regional at Best (ایالتی در بهترین حالت)، در تاریخ هشتم ژوئیه ۲۰۱۱ با تنظیمی جدید توسط تایلر و جاش منتشر شد. در طی همان سال، گروه به طرفدارانش دو آهنگ غیررسمی از طریق خبرنامهٔ ایمیل شان تقدیم کرد: نسخهٔ اصلی House of Gold (خانهٔ طلایی) و یک تک ترانه به نام Two (دو).
در تاریخ ۱۱ فوریه ۲۰۱۲، گروه یک موزیک ویدیو برای آهنگ منتشر نشدهٔ Goner (از دست رفته) در یوتیوب منتشر کرد. این آهنگ در سال 2015 برای انتشار در آلبوم Blurryface (چهره ی تار) بازنویسی و دوباره ضبط شد.

اجرای آهنگ درختان
۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳[ویرایش]
در تاریخ ۱۲ نوامبر ۲۰۱۲، موزیک ویدیو رسمی آهنگ Holding on to You (تکیه به تو) در یوتیوب منتشر شد. همچنین در تاریخ هفتم ژانویه ۲۰۱۳ ویدئو کلیپ آهنگ Guns for Hands (تپانچه برای دست‌ها) و در تاریخ ۱۹ آوریل ۲۰۱۳ ویدئو کلیپ آهنگ Car Radio (رادیو ی اتومبیل) منتشر شد.

در تاریخ دوم اکتبر 2013، ویدئو کلیپ آهنگ House of Gold (خانه ی طلایی) در یوتیوب منتشر شد.

در تاریخ 31 دسامبر ویدئو کلیپ آهنگ Truce (آتش بس) و همچنین ویدئو کلیپ رسمی آهنگ Migraine (میگرن) توسط یوتیوب منتشر شد (گرچه بعد از مدت کوتاهی پاک شد).

۲۰۱۴[ویرایش]
در تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۴، گروه ویدئو کلیپی برای آهنگ Ode to Sleep (نوای خواب) منتشر کردند.

۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷: BLURRYFACE[ویرایش]
گروه اولین تک‌آهنگشان به نام Fairly Local (نسبتاً محلی) را منتشر کردند. دومین تک‌آهنگشان به نام Tear in My Heart (ضربه‌ای در قلب من) و همچنین موزیک ویدیو آن را در تاریخ پنجم آوریل ۲۰۱۵ منتشر کردند. در تاریخ ۲۸ آوریل آهنگ Stressed Out (استرس) سومین تک‌آهنگ آن‌ها به همراه موزیک ویدیو منتشر شد.

آهنگ Stressed Out (استرس) جایزه بفتای 2017 , رتبهٔ دوم در بیلبورد، و رتبهٔ اول در آلترنتیو سانگز و هات راک سانگز را به دست آورد.

آلبوم Blurryface (چهره تار) چهار روز زودتر، در تاریخ ۱۵ مارس ۲۰۱۵ منتشر شد و در هفتهٔ اول بالای ۱۳۴ هزار فروش داشت.

گروه، تور جهانی (Blurryface) چهره تار را در تاریخ ۱۱ می‌در گلاسگو، واقع در اسکاتلند آغاز کرد.
تور جهانی چهرهٔ تار در ۱۴ فبریه ۲۰۱۵ به دلیل حمله تروریستی در پاریس نیمه کاره پایان یافت و گروه برای استراحت به آمریکا بازگشت.
آن‌ها در ۳۱ می ۲۰۱۶ تور جهانی Emotional Roadshow (تور خیابانی احساسی) را آغاز کردند که شامل اجراهایی در ایالات متحده، کانادا، مکزیک، اروپا و استرالیا میشد. آن‌ها اعلام کردند بندهای مخصوص سر‌ آشپز و میوت‌مث آن‌ها را همراهی کردند.
در ۱۶ جوئن ۲۰۱۶ بند تک‌آهنگ Heathens (کافران) را به عنوان اولین تک آهنگ از آلبوم فیلم جوخه ی خودکشی، زودتر از زمان مشخص شده، ۲۴ جوئن منشتر کرد. آهنگ ۱۵ جوئن در فضای مجازی لو رفت. موزیک ویدیو ی این آهنگ ۲۱ جوئن ۲۰۱۶ منتشر شد. این آهنگ در تیتراژ پایانی فیلم پخش شد.
بعد از آن تونتی وان پایلوتس تبدیل به سومین هنرمند در تاریخ شد که دو آهنگ به صورت هم زمان در پنج آهنگ برتر بیلبورد دارد و به هنرمندانی چون بیتلز و الویس پریسلی پیوست.
در ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۶ بند بازخوانی آهنگ Cancer (سرطان) از بند مای کمیکال رومنس که بخشی از آلبوم رژه ی سیاه بود را منتشر کرد. موزیک ویدیوی انیمیشنی آن هم هم‌زمان منتشر شد.
در ۸ اوکتبر ۲۰۱۶ تونتی وان پایلوتس میهمان برنامه شنبه شب شد و نسخه‌های ارکست سمفونیک آهنگ‌های “کافران” و “سواری” را اجرا کرد که از نظر مجله ی رولینگ استون بهترین اجرای آن‌ها تاکنون بود. پس از آن بند در مراسم موسیقی امریکا ترکیب دو آهنگ پر‌فروش خود “Stressed Out” و “Heathens” را اجرا کرد. آنها همچنین برای اولین بار در تلوزیون دو جایزه‌ی “بند مورد علاقه مردم” و “هنرمند الترنیتیو مورد علاقه مردم” را دریافت کردند. در ۲۵ نوامبر ۲۰۱۶ بند یک آلبوم لایو محدود که برگرفته از دو شب اجرای بند در سالن “تئاتر فاکس اوئکلند” بود به نام Blurryface Live منتشر کرد.
بند بعدا با بند الترنیتیو راک Mutemath همکاری کرد و یک اِی‌ پی پنج آهنگه که متشکل از پنج ریمیکس از آهنگهای آلبوم چهره تار بود را به نام TØPxMM منتشر کرد. آلبوم در ۱۹ دسامبر آن سال به صورت مجانی در سایت بند قرار گرفت. آنها همچنین یک ویدیوی ۲۵ دقیقه ای از اجرای آهنگ ها را در استودیو را در شبکه یوتیوب خود منتشر کردند.
بند در ۱۲ فبریه ۲۰۱۷ یک جایزه گِرمی برای آهنگ “استرس” در دسته بندی بهترین اجرا گروهی پاپ دریافت کرد. آنها قبل از دریافت جایزه شلوار خود را درآوردند و بر روی استیج رفتند. در سخنرانی تایلر جوزف از عمل به قولی که سال ها قبل به هم گروهی خود داده بود یاد کرد.
بند در ۲۷ مارچ ۲۰۱۷ مجموعه ای از پنج اجرا را با نام “تور کلمبوس” معرفی کرد که شامل پنج روز اجرای بند در شهر مادری بند بود. بند ابتدا شروع به اجرا در چند سالن کوچک شهر کرد و سپس به عنوان اختتامیه چرخه اجراهای خود در بزرگ ترین سالن شهر اجرا کرد. سالن هایی که بند در آن اجرا کرد شامل سالن های The Basement، Newport Music Hall، Express Live، Nationwide Arena و Value City Arena بود.
در مصاحبه ای که بند در نوامبر ۲۰۱۶ با مجله‌ی Alternative Press داشت تونتی وان پایلوتس اعلام کرد که آنها پس از آخرین اجرای خودشون به “تاریکی میرن” و روی ساخت آلبوم جدیدشون تمرکز میکنند. جوزف در این مصاحبه اعلام کرد که علاقه دارد که بر روی ترانه های خود تمرکز بیشتری کند و موسیقی جدید بند رو به “تازگی، ترانه ها، پویایی و شجاعت در آهنگ سازی” که در آلبوم اول بند بود ببرد. بند برای آخرین بار در جولای ۲۰۱۷ در فضای مجازی فعال بود؛ آن ها چند عکس از چشمی در حال بسته شدن منتشر کردند که بر روی آنها چند تکه ترانه از آهنگهای بند نوشته شده بود. پس از آن بند به یک وقفه یک ساله رفت.

۲۰۱۸ تا کنون: Trench[ویرایش]
تونتی وان پایلوتس بعد از مدت ها سکوت در آوریل ۲۰۱۸ به صورت پنهان با طرفداران خود ارتباط برقرار کرد و به مدت سه ماه به گذاشتن مطالبی عجیب در یک سایت غیر رسمی پرداخت. آن ها به این وسیله اقدام به دادن سرنخ هایی راجب آلبوم بعدی خود کردند، طبق اطلاعات موجود در آن سایت آلبوم بعدی خود یک آلبوم مفهومی است و تم آن برگرفته از دخمه های زرتشیتان است.
در ۷ جولای ۲۰۱۸ بند بعد از یک سال سکوت در فضای مجازی ایمیلی عجیب به طرفداران خود داد و در آن عرضه‌ی آهنگ جدید خود را اعلام کرد. پس از دو روز آن ها بلاخره در تمامی حساب های اجتماعی خود ویدیویی کوتاه از یک چشم زرد یک جغد منتشر کرد. آن ها همچنین لوگوی جدید خود را نیز معرفی کردند که شاهد تغییرات بسیاری بوده؛ رنگ لوگو کاملا به رنگ زرد در آمده و خطوط عمودی و مورب آن دو لایه شدند //-||
سر انجام این بند در ۱۱ جولای ۲۰۱۸ دو تک آهنگ Jumpsuit و Nico And The Niners را به همراه موزیک ویدیو Jumpsuit منتشر و اعلام کرد پنجمین البوم استودیویی بند به نام Trench در ۵ اکتبر ۲۰۱۸ به طور رسمی منتشر خواهد شد. همینطور اعلام شد تور برای این آلبوم به اسم The Bandito Tour در تاریخ ۱۶ اکتبر ۲۰۱۸ اغاز خواهد شد.
کمی بعد از انتشار دو تک آهنگ و موزیک ویدیو Jumpsuit، در ۲۶ جولای ۲۰۱۸ موزیک ویدیو Nico And The Niners منتشر شد.

دانلود مراسم American Music Awards 2018

5.7/10
USA - 2018
زد وان فیلم – دانلود فیلم – دانلود سریال